Spotkanie DKK Filia nr 1 Piotrków Tryb.

W dniu 11.04.2022 odbyło się spotkanie Klubu DKK przy Fili nr 1 MBP w Piotrkowie Trybunalskim. W spotkaniu wzięło udział czterech klubowiczów. Omawiana książka C.S.Lewis  " Zaskoczony radością" Uczestnicy dyskusji stwierdzili iż książka bardzo ich zaskoczyła ukazując bardzo głębokie przemyślenia filozoficzne,  dylematach młodości, o dojrzewaniu, wadzeniu się ze światem i z Bogiem, o szukaniu Radości. Przeraził je  opis funkcjonowania prywatnych szkół i panujące w nich stosunki między uczniami. Podobał się  takt w wypowiedziach o innych ludziach, głębokie i celne przemyślenia,  brak moralizatorstwa. Opis relacji z ojcem, przyjaźni, nadziei, obaw. Auto zawarł autokrytykę po przez przyznanie się do mało chwalebnych cech.  Uznały że jest to książka, która wzbudza mnóstwo przemyśleń i refleksji.