Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

26 września o godz. 9.00, dzięki przynależności do Programu Instytutu Książki, tj. Dyskusyjny klub Książki dla dzieci,  w naszej bibliotece mogliśmy gościć wspaniałego gościa – Elizę Piotrowską, autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci, tłumacza języka włoskiego, krytyka sztuki.

Spotkanie było wspaniałe, a dzieci od pierwszego wejrzenia pokochały Panią Elizę. Pokochały także Jej książki, a najbardziej podobała im się “Ciocia Jadzia w szkole” i „Ciocia Jadzia na wsi”. Zastanawiałam się nad powodzeniem tych książek u dzieci. Wydaje mi się, że poruszają proste, zwyczajne historie, bliskie ich sercu. Jedna mówi o życiu w szkole, a to ich codzienność, druga o życiu na wsi, a dzieci bardzo lubią wieś. Serca naszych Klubowiczów także skradł „Zmyslacz”. Pewnie nie raz “coś zmysliły” żeby dobrze wypaść w oczach rówieśników. Bohater książki też zmyślał, gdyż nie mógł poradzić sobie z poważnym życiowym problemem, braku taty.

W swoich książkach Eliza Piotrowska porusza poważne problemy życiowe, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Daje  receptę na właściwe postępowanie, a jej bohaterowie to zwykle osoby z sąsiedztwa, z którymi czytelnik ma ochotę się zaprzyjaźnić.

Bardzo dziękujemy !!!