Przyjemnie i Pożytecznie, czyli spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

17 czerwca o godzinie 11.30 gościliśmy w naszej Bibliotece Pana Grzegorza Kasdepke. To wspaniały autor książek dla Dzieci, Bajkopisarz, który jak sam powiedział, „na początku chciał pisać dla dorosłych.” Jednak ścieżki pisarskie potoczyły się inaczej, może za sprawą książki „Kacperiada”. Pierwowzorami bohaterów literackich są Autor i Jego Syn. W swoich utworach potrafi jednocześnie uczyć i bawić, zapewniając Dzieciom przyjazny dostęp do świetnej literatury. Książki autorstwa Grzegorza Kasdepke należą do najczęściej wypożyczanych w naszej bibliotece. To wspaniałe spotkanie, mogło odbyć się w poleskiej Filii nr 10, za sprawą przynależności do programu Dyskusyjnego Klubu Książki, za co bardzo dziękujemy!!!

Spotkanie było Bardzo Udane. Na początku pan Grzegorz nawiązał rozmowę z Dziećmi, następnie czytał fragmenty swoich książek, opowiadając przy tym o różnorodności gatunkowej swojego twórczego warsztatu. W drugiej części spotkania, Autor odwrócił role w dyskusji i pozwolił Klubowiczom zabawić się w dziennikarzy oraz zadawać pytania. No cóż były one bardzo różne, bardziej i mniej poprawne, mniej i bardziej śmieszne, zawodowe i osobiste. Najważniejsze, że zawsze panowała bardzo miła atmosfera, a Pan Grzegorz podarował nie tylko swoje fantastyczne książki, ale także duży zastrzyk pozytywnej energii.

PS. Autorowi chyba tez się podobało w Filii nr 10 :) w bibliotecznej kronice pojawił się wpis: „Było bombowo.”

My także bardzo dziękujemy !!!