Wspomnienie wakacji z panem Rożkiem

8 października o godzinie 11.00 gościliśmy w naszej Bibliotece Panią Małgorzatę Gutowską-Adamczyk. Na spotkanie z Panią Pisarką przyszli nasi Klubowicze DKK oraz koleżanki i koledzy niezrzeszeni, ale także zainteresowani książkami i czytaniem literatury dla nich wydawanej.  Jak powiedziała sama Pani Małgorzata, dla dzieci młodszych napisała tylko jedną książkę i są to “Opowieści pana Rożka”. Ta pozycja literacka była tematem rozważań dzieci. Spotkanie przebiegało bardzo miło i sympatycznie. Na początku Pani Małgorzata wprowadziła dzieci w ton swobodnych wypowiedzi, następnie czytała fragmenty książki i zadawała Dzieciom pytania. Nasi Klubowicze wiedzieli jak odpowiedzieć na wszystkie pytania Autorki, wszakże treść książki znali z naszych Dyskusyjnych Spotkań Klubowych  :)

"Opowieści pana Rożka" to bardzo piekne, wzruszające i poruszające serca Dzieci i Dorosłych opowiadania. Bohaterem jest tytułowy Pan Rożek, który sprzedaje lody o smaku baśni i opowiada dzieciom niezwykłe historie - właśnie o marzeniach, które nadają sens naszemu życiu. Opowiada także o  pragnieniu bycia potrzebnym oraz o tym, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko je dostrzec. Mądrość płynąca z treści baśni, pozytywnie wpłynie na ukształtowanie charakteru każdego młodego Czytelnika.

GORĄCO POLECAMY!!!