Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką

18 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku odbyły się warsztaty literacko-redakcyjne z autorką książek dziecięcych i młodzieżowych panią Agnieszką Tyszką. W spotkaniu brały udział dzieci ze Szkół Podstawowych z Kazimierza i Lutomierska. Autorka została zasypana pytaniami, na które chętnie udzielała odpowiedzi. Pytania dotyczyły pracy pisarki. Najwierniejsi fani chcieli wiedzieć skąd czerpie inspiracje i czy będą kolejne części popularnej serii książek o „Zosi z ulicy Kociej'. Nie zabrakło również zajęć warsztatowych, polegających na napisaniu przez dzieci jednej pozytywnej notki do gazety, dotyczącej podanego przez panią Agnieszkę tematu. Uwieńczeniem spotkania było podpisanie książek oraz zakładek przez autorkę. Spotkanie było realizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Bibliotekę.