Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

W dniu 18 września w 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lutomiersku odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Stanecką. Pani Zofia pisze książki dla dzieci, między innymi jest autorką serii zabawnych opowiadań o Basi. Na spotkaniu pojawili się uczestnicy DKK wraz ze swoimi kolegami ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele o pracy pisarki, o tym jak powstaje książka oraz skąd autorka czerpie inspiracje do swoich książek. Na zakończenie spotkania zostały rozdane pamiątkowe autografy.

Spotkanie mogło być zrealizowanie dzięki udziałowi Biblioteki w ogólnopolskiej akcji Dyskusyjnych Klubów Książki.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką

18 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku odbyły się warsztaty literacko-redakcyjne z autorką książek dziecięcych i młodzieżowych panią Agnieszką Tyszką. W spotkaniu brały udział dzieci ze Szkół Podstawowych z Kazimierza i Lutomierska. Autorka została zasypana pytaniami, na które chętnie udzielała odpowiedzi. Pytania dotyczyły pracy pisarki. Najwierniejsi fani chcieli wiedzieć skąd czerpie inspiracje i czy będą kolejne części popularnej serii książek o „Zosi z ulicy Kociej'. Nie zabrakło również zajęć warsztatowych, polegających na napisaniu przez dzieci jednej pozytywnej notki do gazety, dotyczącej podanego przez panią Agnieszkę tematu. Uwieńczeniem spotkania było podpisanie książek oraz zakładek przez autorkę. Spotkanie było realizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Bibliotekę.

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

W środowe przedpołudnie 21 maja 2014 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Lutomiersku miała przyjemność gościć pisarkę Barbarę Kosmowską w towarzystwie pani Kingi Siekierskiej. Na spotkanie autorskie przyszli zaproszeni gimnazjaliści a że pogoda dopisała to i humory były wspaniałe. Pani Basia w kilka chwil znalazła wspólny język z uczniami jak i z nauczycielami opiekującymi się młodzieżą. Autorka ujęła wszystkich swoją osobą, opowiadając o pracy pisarza oraz o napisanych przez siebie książkach. Poruszając w swoich powieściach trudne oraz ważne dla uczniów tematy wzbudziła w nich szczególną ciekawość, posypały się pytania dotyczące losów bohaterów oraz ich motywów postępowania. Zaprezentowane tytuły dla młodzieży, bo takie najbardziej interesowały naszych słuchaczy, zachęciły ich do lektury, ponieważ tuż po spotkaniu uczniowie wypożyczali książki autorki w bibliotece a kilka osób zakupiło egzemplarz i poprosiło o autograf. Podsumowaniem spotkania było wspólne zdjęcie pani Barbary Kosmowskiej z uczestnikami DKK oraz innymi uczniami. W podziękowaniu za spotkanie na sali rozległa się burza oklasków. Jeszcze raz dziękujemy pani Basi za przybycie i mamy nadzieję na kolejne spotkania.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARTĄ FOX

 

 

 

27 maja do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lutomiersku zawitał szczególny gość, pani Marta Fox - pisarka głównie literatury młodzieżowej, felietonistka, eseistka, poetka, laureatka wielu prestiżowych nagród literacki. Autorka odwiedziła nas w ramach ogólnopolskiej akcji powstawania przy bibliotekach Dyskusyjnych Klubów Książki. Taki klub działa również przy naszej Bibliotec. Celem jego jest wspólne wybierenie przez uczestników książki, czytanie jej, a następnie dyskutowanie na jej temat. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Bibliotece, w miłej atmosferze przy herbacie, w chłodne zimowe popołunia lub zimnych napojach latem, a i coś słodkiego zawsze się znajdzie dla klubowiczów. Podczas spotkań DKK możemy podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami dotyczącymi książki. Dodatkową korzyścią włączenia się do akcji DKK jest możliwość zaproszenia wybranego przez nas autora książek na spotkanie autorskie. Tym razem była to Marta Fox. Na spotkanie z nią przyszło pod opieką nauczycieli około stu uczniów z Gimnazjum. Pani Marta opowiedziała nam o swojej pracy, inspiracjach, napisanych przez siebie książkach oraz o pracy nad nowymi powieściami. Nie zabrakło również pytań ze strony uczniów. Zwieńczeniem spotkania było rozdanie autogrfów oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć z klubowiczmi. Pani Marcie bardzo spodobało się w Lutomiersku, urzekł ją pięknie zadbany rynek, zaskoczył tramwaj przejeżdzający przez centrum. Autorka obiecał, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi