Sympatyczna pisarka i dobra kawa, czyli spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz

18 września 2014r. na spotkaniu autorskim z panią Irena Matuszkiewicz klubowiczom DKK kawa smakowała wybornie. Nad parującymi aromatycznym napojem filiżankami, autorka takich książek jak: ”Przebudzenie”, „Szepty”, Przeklęte, zaklęte”, zdradzała nam tajemnice swojej twórczości. Pisarka mówiła: „najciekawsze historie pisze samo życie”. Wiele jej bohaterek ma autentyczne pierwowzory. Może dlatego ich losy są tak zagmatwane, a dla nas czytelników ciekawe?

Pani Irena zaznaczyła, że starała się pokazać, ile zawdzięczamy naszym matkom i babkom. Choć następne pokolenie różni się od poprzedniego, to pochodzenie, wychowanie jest „bagażem”, który kształtuje życie następców. Wspaniale to zobrazowała w książce „Przeklęte, zaklęte”.

Z niecierpliwością czekamy na następne książkowe dziecko pt.”Przerwana podróż”, którego termin narodzin przypada na październik. Będzie o nieszczęściu, o zatrzymaniu się świata dla bohaterki oraz o konfrontacji sprawców z poszkodowanymi.

Klubowicze z wielką swobodą dyskutowali z pisarką. Było mnóstwo pytań, sienkiewiczowskich anegdot, pomysłów i serdeczności.

Interesował nas warsztat pracy pisarki. „Do pięćdziesięciu stron to ciężka praca” – powiedziała pisarka. Zgadzamy się z tym, bo wszystko, co piękne i wartościowe rodzi się w bólach.

Na zakończenie spotkania pisarka otrzymała od nas, czyli „najsympatyczniejszego” klubu DKK w Polsce przepiękne róże. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i pani Irena pojechała dalej, do kolejnych pozytywnie zakręconych maniaków książkowych.