Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Marią Czubaszek

We wtorek 7 października 2015 roku w ramach spotkań autorskich Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni gościliśmy Marię Czubaszek – „Kobietę instytucję, od wielu lat działającą na terenie kraju, rozśmieszającą bardziej niż gaz łzawiący używany przez ZOMO, która bywa przeciwstawiana patetycznej instytucji Matki Polki, Pierwszą Damę polskiej sceny kabaretowej, wybitną autorkę, wybitnych skeczy, dosadny przykład na to, że palenie nie zabija, zwłaszcza poczucia humoru”… Maria Czubaszek mówi o sobie „autorka rozrywkowa”.Maria Czubaszek opowiadała o wszystkim. 

O niewątpliwym poczuciu humoru, oraz dystansie do własnej osoby świadczy fakt przyjęcia nominacji od Szymona Majewskiego do plebiscytu „Wiwat (nie)najpiękniejsi” w kategorii „Stara, ale jara”, gdyż jak stwierdziła, stara już jest, a jara cygary jak mało kto w tym kraju. Możliwość spotkania, tak znanej a przede wszystkim lubianej osoby, jaką jest Maria Czubaszek, wzbudziło ogromne zainteresowanie czytelników, czytelnia wypełniona była po brzegi.

Spotkanie przebiegało w niezwykle zabawnej i pełnej śmiechu atmosferze. Pani Maria zachwyciła uczestników spontanicznością, żywiołowością i ogromnym poczuciem humoru, dystansem wobec siebie i otaczającej rzeczywistości. Po spotkaniu słów uznania, sympatii i podziwu dla p. Marii padło bardzo dużo,   a kolejka po autografy przypominała kolejki z czasów PRL po deficytowe artykuły

 

Spotkanie autorskie z Romanem Czejarkiem w GBP w Rząśni

W środę 15 października o godz. 18.00 w Naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Romanem Czejarkiem – dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, publicystą ale także i konferansjerem.
Okazją do spotkania była książka „Kochane Lato z Radiem”, w której Roman Czejarek opowiada  o ludziach, tworzących popularną audycję, jego historii, gwiazdach występujących na słynnych plenerowych koncertach, fanach, konkursach organizowanych na antenie i na estradzie, przytacza zabawne sytuacje, sypie anegdotami, opisuje ciekawostki zza mikrofonu i zza sceny. Nie inaczej było w bibliotece.  Dziennikarz mówił, jak trafił do „Lata z Radiem”, jakim jest szefem , na czym polega fenomen najpopularniejszego programu polskiego radia, o swoich zainteresowaniach (pasjonuje się m.in. historią swojego rodzinnego Szczecina, którą opisał w książce „Kolorowy Szczecin”).
Pan Roman przygotował niespodzianki dla czytelników – można było zdobyć radiowe kubki , poduszkę pszczółkę i inne gadżety , wystarczyło odpowiedzieć na pytania związane z popularną audycją. A na koniec były oczywiście kuluarowe rozmowy z gościem i autografy w jego książce.

Roman Czejarek ma dar pisania i mówienia lekko i przyjemnie.  Uchyla rąbka radiowych tajemnic i opowiada  o kulisach plenerowych koncertów w taki sposób, aby nikogo nie urazić, o współpracownikach wypowiada się z szacunkiem a przecież mógłby i inaczej. Bo pewnie nie wszystko jest tak różowe i piękne. Jednak Czejarek zachowuje klasę nie szczędząc przy tym krytyki i pokazując swoje zdanie. W książce nie ma sztucznego udawania. Jest taka jak on szczera i serdeczna. Pokazuje pasie i sens życia autora…

Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz w GBP w Rząśni

W środowy wieczór 23 października 2013 roku odbyło się inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki założonego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni. Na jego otwarciu, gościła znana pisarka – autorka piętnastu powieści Irena Matuszkiewicz oraz koordynator wojewódzki DKK Kinga Siekierska.

          W mowie powitalnej, dyrektor biblioteki Joanna Konieczko w skrócie przybliżyła wszystkim zgromadzonym postać pisarki.

Obecni na spotkaniu dowiedzieli się, że urodziła się ona na Lubelszczyźnie w małej miejscowości Tarnawatka. „W tej samej co hrabia Jan Tyszkiewicz. To mój jedyny związek z arystokracją” – przyznała, śmiejąc się Pani Irena. Czytelników interesowało, czy w książce „Szepty” jest coś z jej życia rodzinnego i które z postaci najbardziej jej przypadły do gustu ? Odpowiedziała, że nie ma tam wątków rodzinnych. Lubi wszystkich bohaterów oprócz Joli. Stwierdziła ponadto, że w książce „Przeklęte, zaklęte” opisała swoje rodzinne strony i to na tyle jeżeli chodzi o rodzinę. Pasją pisarki jest czytanie, kiedyś dosłownie połykała książki. Wg niej telewizji praktycznie mogłoby nie być. Co innego Internet… Ta nowinka techniczna bardzo się spodobała Pani Irenie. Często z niej korzysta.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi