Spotkanie w Małgorzatą Gutowską-Adamczyk w Witoni

W poniedziałkowy wieczór, 25 kwietnia 2016 roku Biblioteka Publiczna Gminy Witonia miała przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Panią Małgorzatę Gutowską – Adamczyk, jedną z najpoczytniejszych autorek literatury dla dorosłych i młodzieży w Polsce.

Uczestnikami wydarzenia byli sympatycy twórczości literackiej pisarki oraz klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki.

Przybyli na spotkanie przekonali się, że pisarka jest osobą bezpośrednią, która ceni sobie kontakt z odbiorcą. Mieli także okazję do poznania nie tylko okoliczności powstawania książek, które napisała, ale również faktów z życia autorki.

Podczas spotkania Pani Małgorzata podzieliła się swoimi doświadczeniami literackimi i życiowymi, poruszała tematy wyboru drogi życiowej, zachęcała do rozwijania swoich pasji, swoich dobrych stron, a także do pielęgnowania wspomnień, które warto utrwalać nie tylko w pamięci, ale przelewać na papier.

To właśnie w swojej ostatnio wydanej powieści zawarła wiele osobistych wątków. „Kalendarze”, bo o tę właśnie książkę chodzi,  to opowieść dorosłej kobiety, której synowie opuszczają rodzinne gniazdo oraz wspomnienie jej radosnego dzieciństwa.

Po zakończeniu spotkania, które upłynęło w miłej atmosferze, był czas na wspólne fotografie, rozmowy, zakup książek i zdobycie autografu.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Instytutem książki w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa.