Wodociągi?!! czyli Wytwórnia wód gazowanych i inne działa Doroty Combrzyńskiej-Nogala

14 listopada  br. o godz. 17 : 00. Filia nr 5  gościła  panią  Dorotę Combrzyńską-Nagala - łodziankę, polonistkę, surdopedagoga, autorkę książek obyczajowych dla dorosłych „Naszyjnika z Madrytu”,  „Wytwórni wód gazowanych”, „Drewniaka” , oraz  dla młodzieży „Piątej z kwartetu” i  „Bezsenność Jutki” -  wzruszającą  literaturę  faktu  z  serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”.

Spotkanie odbyło się  w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki realizowanego przez Instytut Książki,  Bibliotekę British Council oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Pisarkę powitała pani kierownik Małgorzata Kowalska, która rozpoczęła dyskusję  pytając o inspiracje literackie, pierwowzory postaci oraz miejsca, które kreuje autorka w swoich  powieściach. Następnie posypały się kolejne pytania od pań z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które z  przyjemnością  przeczytały pozycje autorki.

Pisarka zachwyciła uczestniczki spotkania otwartością, swoją pisarską pasją oraz także dużą dozą  pozytywnej  energii   jaką  przekazuje  słuchaczkom  i  czytelniczkom.

Na zakończenie pisarka obiecała, że chętnie odwiedzi panie klubowiczki na jednym z ich spotkań, gdzie może zrodzi się ciekawy pomysł na nową powieść.  Interesujące spotkanie upłynęło w serdecznej  i  miłej  atmosferze.

relacja   Jadwiga  Rorat