Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim DKK Trębaczew

8 października 2013 roku odbyło się inauguracyjne spotkanie autorskie zorganizowane przez Dyskusyjny Klub Książki działający przy Filii Bibliotecznej w Trębaczewie.                                                   

Gościem był Wojciech Jagielski - reporter, wieloletni dziennikarz i korespondent Gazety Wyborczej, autor książek o Kaukazie, Afganistanie, Czeczenii, Ugandzie i Republice Południowej Afryki.

Wieczór autorski poprowadziła pani Elżbieta Tasarz, która nie tylko doskonale przygotowała  merytoryczną stronę zebrania, ale także zadbała o ciepłą i serdeczną atmosferę.

Bohater spotkania zadziwił zebranych erudycją, skromnością, poczuciem humoru i talentem opowiadania o rzeczach trudnych prostym językiem. Zapytany o wybór zawodu, stwierdził, że reporterem został z przypadku: „Pisanie reportaży to nie był mój wybór. W pewnym momencie zacząłem pisać coś, co nie było już depeszą, a nie było jeszcze reportażem”.

Autor  wielokrotnie podkreślał, że reporter jest od opisywania, a nie od wartościowania. Wyjeżdżając w rejony ogarnięte wojną lub rewolucją zamienia się w „robota”, dla którego liczy się tylko wykonanie zadania. Jako Wojciech Jagielski przejmuje się i wzrusza, ale jako reporter jest chłodnym obserwatorem.

O przygodach, radach i pasji dziennikarza było jeszcze wiele. Zgromadzeni, mogli słuchać ciekawie opowiadanych przygód, a potem zadawać pytania na które publicysta chętnie odpowiadał. Czytelnicy z radością przyjęli informację, że wkrótce ukaże się jego nowa książka zatytułowana Trębacz z Tembisy. Po skończonym spotkaniu można było kupić książkę autorstwa Wojciecha Jagielskiego i otrzymać od niego autograf.  

Na koniec, dzięki staraniom klubowiczek, nie zabrakło słodkiego akcentu w postaci kawy i domowego ciasta. Opieką otoczyła nas pani Kinga Siekierska – koordynator DKK przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi. Współorganizatorem spotkania był Instytut Książki.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi