Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią DKK Trębaczew

Po raz kolejny w ramach DKK działającego przy Filii Bibliotecznej w Trębaczewie mogliśmy zorganizować spotkanie autorskie. W tym roku naszym gościem był Szymon Hołownia - dziennikarz, publicysta, laureat wielu nagród, autor kilkunastu książek m.in. „Kościół dla średnio zaawansowanych”, „Tabletki z krzyżykiem”, „Ludzie na walizkach”, „Święci codziennego użytku”, „36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni”, „Święci pierwszego kontaktu”. Założyciel Fundacji Kasisi oraz Fundacji Dobra Fabryka finansujących, m.in. działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum  w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Demokratycznej Republice Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Współprowadzący wraz z Marcinem Prokopem program telewizyjny "Mam talent".
Podczas spotkania dziennikarz opowiadał w jaki sposób można zmienić coś w swoim życiu, aby być bardziej otwartym na drugiego człowieka, aby włączyć się w „produkcję dobra”. Subtelnie i lekko żartobliwie mówił o swych wyborach moralnych, o dwukrotnej próbie zostania kapłanem. Ogromna wiedza, fascynujące opowieści o tym co jest ważne w życiu każdego człowieka zjednały dziennikarzowi wielu nowych wielbicieli.

Na zakończenie oficjalnej części spotkania przyszedł czas na autografy oraz krótkie rozmowy dające możliwość do prywatnych podziękowań.

Spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin-Gałuszką DKK Trębaczew

6 października 2015 r. w świetlicy obok naszej Filii Bibliotecznej w Trębaczewie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Grażyną Jeromin- Gałuszką, autorką poczytnych powieści: „Złote Nietoperze”, „Magnolia”, „Długie lato w Magnolii”, „Gdybyś mnie kochała”.
Pani Grażyna Jeromin- Gałuszka urodziła się i mieszka w Sosnowicy, niewielkiej wsi koło Radomia, gdzie w otoczeniu rodziny pisze, a dla relaksu zajmuje się niewielkim gospodarstwem. Absolwentka bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenariopisarstwa w PWSFTviT w Łodzi. Poza pisaniem zajmowała się pracą w księgarni.
Podczas spotkania autorka opowiadała o swojej pracy twórczej, jak nowe wątki czerpie z życia, z podróży oraz z przypadkowych spotkań. Na początku najważniejsze jest miejsce, wokół którego buduje wątek swojej powieści. Podczas swobodnej rozmowy nie zabrakło również ciekawych pytań oraz wyczerpujących odpowiedzi autorki na temat poruszanych wątków i głównych bohaterów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, po którym autorka podpisywała swoje książki, robiła sobie pamiątkowe fotografie oraz rozmawiała z Klubowiczkami i uczestnikami spotkania. Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy Pani Grażynie za miłe spotkanie.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Warchulińska DKK Trębaczew

Spotkanie autorskie z Agnieszką Warchulińską – dziennikarką, autorką książek o tematyce regionalnej m.in. :” Piotrków między wojnami. Opowieść o życiu miasta”,” Skrzydła nad Piotrkowem. 100 lecie lotnictwa na ziemi piotrkowskiej”, „Piotrków filmowy” i in.

Nagrodzona „Złotym Exlibrisem” dla najlepszej publikacji Ziemi Łódzkiej dla książki „Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwykłych”, której jest współautorką. Odznaczona odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Twórczyni wielu audycji radiowych o filmie i teatrze. Podróżniczka, wielbicielka historii. Gościła w jednym z odcinków „Zakochaj się w Polsce”. W bardzo interesujący sposób opowiedziała o udziale w planach filmowych kręconych w Piotrkowie oraz o turystyce filmowej określanej mianem set jetting – najbardziej rozwojowej gałęzi branży turystycznej.

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek DKK dla dzieci Trębaczew

Spotkanie autorskie dla dzieci z Justyną Bednarek

Gościem spotkania autorskiego dla dzieci była pani Justyna Bednarek. Poetka, pisarka i ilustratorka .
 Z wykształcenia romanistka od lat pracująca jako dziennikarka i redaktorka w pismach kobiecych. Autorka książek dla dzieci. Napisała m.in. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem uczestników ponieważ było podzielone na dwie części: literacką oraz warsztaty plastyczne.

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim DKK Trębaczew

8 października 2013 roku odbyło się inauguracyjne spotkanie autorskie zorganizowane przez Dyskusyjny Klub Książki działający przy Filii Bibliotecznej w Trębaczewie.                                                   

Gościem był Wojciech Jagielski - reporter, wieloletni dziennikarz i korespondent Gazety Wyborczej, autor książek o Kaukazie, Afganistanie, Czeczenii, Ugandzie i Republice Południowej Afryki.

Wieczór autorski poprowadziła pani Elżbieta Tasarz, która nie tylko doskonale przygotowała  merytoryczną stronę zebrania, ale także zadbała o ciepłą i serdeczną atmosferę.

Bohater spotkania zadziwił zebranych erudycją, skromnością, poczuciem humoru i talentem opowiadania o rzeczach trudnych prostym językiem. Zapytany o wybór zawodu, stwierdził, że reporterem został z przypadku: „Pisanie reportaży to nie był mój wybór. W pewnym momencie zacząłem pisać coś, co nie było już depeszą, a nie było jeszcze reportażem”.

Autor  wielokrotnie podkreślał, że reporter jest od opisywania, a nie od wartościowania. Wyjeżdżając w rejony ogarnięte wojną lub rewolucją zamienia się w „robota”, dla którego liczy się tylko wykonanie zadania. Jako Wojciech Jagielski przejmuje się i wzrusza, ale jako reporter jest chłodnym obserwatorem.

O przygodach, radach i pasji dziennikarza było jeszcze wiele. Zgromadzeni, mogli słuchać ciekawie opowiadanych przygód, a potem zadawać pytania na które publicysta chętnie odpowiadał. Czytelnicy z radością przyjęli informację, że wkrótce ukaże się jego nowa książka zatytułowana Trębacz z Tembisy. Po skończonym spotkaniu można było kupić książkę autorstwa Wojciecha Jagielskiego i otrzymać od niego autograf.  

Na koniec, dzięki staraniom klubowiczek, nie zabrakło słodkiego akcentu w postaci kawy i domowego ciasta. Opieką otoczyła nas pani Kinga Siekierska – koordynator DKK przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi. Współorganizatorem spotkania był Instytut Książki.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi