Grzegorz Miecugow w MBP.

11 maja 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Tryb. w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki odbyło się spotkanie autorskie ze znanym dziennikarzem i publicystą Grzegorzem Miecugowem. Największą popularność przyniosły mu programy telewizyjne „Szkło kontaktowe” i „Inny punkt widzenia”.
Pan Miecugow jest również autorem kilku pozycji książkowych, takich jak.: „Inny punkt widzenia”, „Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu”, „Przypadek”, „Trójka do potęgi”.
Autor opowiedział o okolicznościach w jakich powstała ostatnia z jego książek pt. „Przypadek”, która jest powieścią beletrystyczną. Opowiada ona historię mężczyzny, który próbuje sobie poradzić z silnym wstrząsem psychicznym jakiego doznał w wyniku odkrycia zdrady, której względem niego dopuściła się ukochana kobieta. G. Miecugow wyznał, że zawsze chciał napisać książkę o wszechświecie, bo od zawsze fascynowała go ta dziedzina wiedzy. Uznał jednak, że byłoby to zbyt nudne, więc tylko pewne treści na ten temat „przemycił” w „Przypadku”.
Nasz gość w bardzo interesujący sposób opowiadał o współczesnych problemach takich jak: sytuacja ekonomiczna w Europie i na Świecie, globalizacja, konflikty zbrojne, przemiany obyczajowe czy sytuacja polityczna w naszym kraju. Zaskakująco miłym okazał się fakt, że pan Miecugow ma duży dystans zarówno do siebie jak i urzędujących polityków. Poruszył także bardzo istotny w tym czasie temat uchodźców.
Autor jako były wykładowca Collegium Civitas podzielił się swymi obawami co do poziomu wiedzy na tematy polityczno-gospodarcze naszego kraju, a właściwie jej braku, wśród młodzieży studenckiej, którą miał okazję egzaminować. Wspólnie z przybyłymi na to spotkanie gośćmi zastanawiał się co może być powodem tak niepokojącego stanu rzeczy. Opowiadał również o swej niezwykłej przyjaźni z ks. Michałem Hellerem z Tarnowa.
Na koniec padły liczne pytania z sali, na które nasz gość chętnie, aczkolwiek nie wyczerpująco z powodu nieubłaganie płynącego czasu mógł odpowiedzieć. Spotkanie zakończyło się po dwóch godzinach. Zwieńczeniem miło spędzonego czasu było rozdanie autografów i wspólne zdjęcia.
W spotkaniu wzięło udział 78 osób.

Katarzyna Choja

Moderator DKK w Piotrkowie Trybunalskim.