Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską

W ramach działalności DKK 20 czerwca 2012r o godz. 16.30 w MBP w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie z  Małgorzatą Kalicińską.

Pani Małgorzata jest autorką m in. sagi mazurskiej „Dom nad rozlewiskiem”, „Miłość nad rozlewiskiem”, „Powroty nad rozlewiskiem”.

Na spotkanie przybyli nie tylko członkowie DKK, lecz również bardzo liczni wielbiciele twórczości pisarki .W sumie obecnych było ok. 70 osób.

Pani Małgorzata okazała się osobą ciepłą i serdeczną, z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do samej siebie. Bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt ze zgromadzoną publicznością i została zasypana pytaniami. Opowiedziała jak doszło do powstania  jej pierwszej powieści i o kulisach serialu , nakręconego na podstawie tejże książki .

Padło również sporo pytań na temat autobiograficznej pozycji autorki   pt.”Fikołki na trzepaku”. Pani Małgorzata  z ogromnym sentymentem wspominała okres swego dzieciństwa, który przypadł na trudny czas PRL-u a w szczególności miło wspominała czas wakacji spędzanych na wsi. Opowiedziała również o swojej rodzinie i zachęcała ,  by każdy ze słuchaczy znalazł siły i chęci na spisywanie historii swych rodzin dla potomnych.

Wywiązała się dyskusja na temat przedostatniej powieści autorki pt.”Zwyczajny facet”. Autorka pisze w niej o przemocy psychicznej w rodzinie , jak również o powszechnej w ostatnim czasie emigracji zarobkowej.

„Lilka” to ostatnia książka  M. Kalicińskiej .Opowiada ona o rozpadzie małżeństwa , o usamodzielnianiu i odchodzeniu z domu rodzinnego dorastających dzieci , jak również o chorobie i śmierci osób bliskich .To także opowieść o przyjaźni, która pokonała wszystkie przeciwności losu.

Pani Małgosia zdradziła nam plany dotyczące swojej kolejnej książki , którą ma zamiar napisać razem ze swoją córką . Na koniec życzyliśmy pisarce jeszcze wielu bestsellerowych powieści , a ona rozdawała  autografy licznie zgromadzonej publiczności.

Katarzyna Choja

Moderator DKK przy MBP w Piotrkowie Tryb.