"Dynastia Miziołków" napisana przez Joannę Olech, to...

"Dynastia Miziołków" napisana przez Joannę Olech, to prześmieszna książka napisana w formie pamiętnika. Jego autorem jest dwunastoletni chłopiec nazywany przez rodzinę Miziołkiem. Czytając tę książkę można odnieść wrażenie, że cała rodzinka jest nieźle zwariowana. Każdy z członków rodziny posiada przezwisko: mama – Mamiszon, tata – Papiszon i dwie siostry – Kaszydło i Mały Potwór.
Jak każda rodzina, Miziołkowie mają swoje dobre i złe chwile, które przeżywają razem.
W pamiętniku oprócz wydarzeń rodzinnych znajdują się również historie z życia szkoły. A że Miziołkowi nie brak pomysłów, czytanie jego wspomnień to wspaniała zabawa. Poza śmieszną treścią zaletą książki jest również język-zwykły, używany na co dzień w rozmowach z kolegami w szkole lub na podwórku. A także zabawne ilustracje.
Chociaż książka przeznaczona jest dla dzieci, to myślę, że spodoba się także dorosłym. Dlatego polecam ją wszystkim, którzy mają poczucie humoru, gdyż "Dynastia Miziołków" to naprawdę świetna komedia.

Aneta Knapik – Osiecka
(kierownik  MBP Łódź-Widzew Filia nr 5)