Lodowa pułapka Kitty Sewell-recenzja

Wymyślna intryga, tajemnica, perfidna kobieta, która nie cofnie się przed niczym. "Lodową pułapkę" czyta się niemal jak kryminał, zwłaszcza gdy głowny bohater zaczyna odkrywać prawdę i powoli układać poszczególne elementy zagadki w całość. A wszystko zaczyna się od listu jaki pewnego ranka otrzymuje z dalekiego miasteczka Moose Creek w północnej Kanadzie, gdzie 14 lat temu pracował jako lekarz. Trzynastoletnia dziewczynka powiadamia go, że ona i jej brat bliźniak są jego dziećmi. Tylko jak to jest możliwe skoro z matką dzieci nigdy nic go nie łączyło? Jest przekonany, że to pomyłka, która szybko się wyjaśni. Niestety sprawa gmatwa się coraz bardziej. Gdy wyniki DNA potwierdzają ojcostwo, pan doktor postanawia osobiście poznać dzieci i wyjeżdża do Moose Creek. Od tej chwili jego życie diametralnie się zmienia i choć pozornie zniszczyło mu to życie, to okazuje się, że to najlepsze co mogło go spotkać. "Lodowa pułapka" to książka napisana przez kobietę, ale opowiadająca historię widzianą oczyma mężczyzny. Co nietypowe czarnym charakterem jest tu kobieta- mściwa, bezwzględna, zdolna poświęcić nawet własne dzieci. Natomiast mężczyzna to bohater pozytywny, starający się postępować właściwie i etycznie. Całość kończy się w sposób zadowalający czytelnika, zło zostaje ukarane, a główny bohater choć pokiereszowany, to jednak odnajduje szczęście. Nie jest to literatura bardzo ambitna, ale czasem warto też przeczytać takie ot czytadło, aby się zrelaksować, a przy tym mieć trochę przyjemności gdy wraz z bohaterem odkrywa się zawiłości intrygi.