Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Relacja ze spotkania autorskiego z Malgorzatą Gutowską-Adamczyk

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej  w Uniejowie 14 października gościł znakomitą pisarkę, autorkę scenariuszy filmowych i telewizyjnych -Małgorzatę Gutowską- Adamczyk.   

Miłośnicy książek Pani Małgorzaty zadawali nurtujące ich pytania, dotyczące twórczości i życia gościa. Zainteresowanie czytelników wzbudzała przede wszystkim popularna saga pt. „Cukiernia pod Amorem” . Autorka wprowadziła uczestników spotkania w swój świat dzieciństwa, młodości i teraźniejszości. Ze swoich dziecięcych lat wspominała np. liczydła na które bardzo lubiła patrzeć, szczególnie gdy mama na nich liczyła, a to dlatego, że w przesuwaniu koralików jak to mówiła „była jakaś magia”. Wspominała telewizję, której nie można było oglądać przez całą dobę, ponieważ zaczynała się po południu i przed północą kończyła hymnem państwowym. Opowiadała o tym jak ważne jest dla niej pisanie, jak ważne są otrzymane nagrody literackie odzwierciedlające sukces jej pracy, ale najważniejsze w jej życiu są dzieci. Autorka opowiedziała także czytelnikom o dwóch swoich nowościach pt.„Fortuna i namiętności. Klątwa”  oraz  „Kalendarze”.

Puentą spotkania była myśl, że z pozoru zwykłe życie potrafi być wielkim darem, że rozmowa przy stole, czy uścisk dłoni najbliższych potrafią przynieść wielką radość . Warto także utrwalać (czy to na piśmie, czy robiąc zdjęcia) to co przemija chociażby dla potomnych.

Spotkanie odbyło się w ramach programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi