Renata Piątkowska na spotkaniu w Filii nr 2 w Pabianicach

Ten tydzień był wyjątkowy dla Filii nr 2. Odwiedzili nas wyjątkowi goście. We wtorek z podopiecznymi PSONI spotkał się pisarz Paweł Beręsewicz. Dzień później na spotkanie z dziećmi z Przedszkola nr 12 przyjechała pisarka Renata Piątkowska wraz z lektorką Elżbietą Malwiną Kożurno. Pisarka opowiadała przedszkolakom o swoich książkach. Jedną z nich jest „Paluszki, czyli o 10 takich co się nigdy nie nudzą”. Pisarka zapytała przedszkolaków do czego służą paluszki oprócz zabawy oczywiście. Dzieci wykazały się niezwykłą inwencją. Padły odpowiedzi, że do grania w koszykówkę, łapania piłki, trzymania nożyczek, robienia sałatki, głaskania kota, przewracania kartek książki, zapinania guziczków. Pisarka była zachwycona wyobraźnią dzieci. Następnie Renata Piątkowska opowiedziała dzieciom o dzielnej kotce Wierusi, jednej z bohaterek książki „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”. Na zakończenie pisarka powiedziała, że nigdy nie wolno krzywdzić zwierząt a tym bezdomnym należy pomagać. W międzyczasie Elżbieta Malwina Kożurno brawurowo czytała książki Renaty Piątkowskiej. Żałuję, że ja tak nie potrafię.