Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z p. Anną Onichimowską

W pogodny, choć wietrzny wtorek 26 października br. Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach miała przyjemność gościć w swoich progach p. Annę Onichimowską, znaną autorkę książek dla dzieci i młodzieży, jak m. in. „Duch starej kamienicy”, tytuł „przerabiany” na październikowym spotkaniu DKK „dla małych ludzi”, która zechciała przyjechać do nas, jako prezent dla młodych klubowiczów z DKK dla dzieci oraz innych odwiedzających naszą bibliotekę, chętnych, by ją poznać. A było tych chętnych do zawarcia „znajomości” całkiem sporo, bo na spotkaniu „odliczyło się” 38 osób.
Pisarka okazała się bardzo sympatyczną osobą, obdarzoną poczuciem humoru, która, po części zapewne właśnie dlatego, bardzo przypadła do gustu młodym czytelnikom jej książek, obecnym na spotkaniu. Wykazała się zresztą nie tylko poczuciem humoru, ale i nadludzką wręcz cierpliwością, odpowiadając na ogromną ilość pytań, zadawanych przez naszych młodych gości. A w dodatku pytania te były nader zróżnicowane, m. in. „Czy jest pani bogata?” lub „Wywaliła się pani kiedyś na lód?”. To ostatnie pytanie, aczkolwiek lekko zdawałoby się nietypowe, nie powinno dziwić, gdyż dotyczyło bezpośrednio opowieści pisarki o czasach jej kariery sportowej w jeździe figurowej na łyżwach, dzięki czemu notabene, zachowała do dziś fantastycznie zgrabną figurę, co, by nie być gołosłownym, doskonale widać na załączonych fotografiach. 
Po zakończeniu spotkania p. Onichimowska cierpliwie i z uśmiechem pozowała z dziećmi do licznych zdjęć i oczywiście rozdawała mnóstwo autografów, na książkach swojego autorstwa, które można było zakupić podczas jej wizyty w naszej bibliotece. 
Spotkanie okazało się fajne i naprawdę udane, a p. Onichimowska tak miła i przystępna, że pozwoliła nawet dzieciakom, które miały wątpliwości, czy aby na pewno jest „żywym pisarzem” (co to się robi z ludźmi po tych lekturach szkolnych z klasyki literatury i tych wszystkich Konopnickich, Orzeszkowych, Sienkiewiczach i in.), dotykały jej ręki, żeby przekonać je, że jak mówiła, jest „żywa, a nawet ciepła”. 
Z czego wynika, że było i miło i wesoło, a przecież o to zawsze nam chodzi ! Na koniec zresztą spotkał nas komplement ze strony p. Anny, która, mimo że czas naglił, bo jechała na kolejne spotkania z czytelnikami, przeciągnęła wizytę w naszej placówce. Poza tym miłym akcentem było to, że zadowolona była także p. Kinga Siekierska, koordynator DKK w rejonie łódzkim, która towarzyszyła p. Onichimowskiej. Z kolei nam, tj. pracownikom Filii nr 2, jako gospodarzom, miło było, że impreza była tak udana, w związku z czym mamy nadzieję na kolejne.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi