Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Niezapomniane spotkanie z Szymonem Hołownią w Filii nr 1 MBP w Sieradzu

Niezapomniane spotkanie z Szymonem Hołownią

czwartek, 10 października 2013 17:44

7 października 2013r. Filia nr 1 MBP mogła gościć  niezwykłego gościa, znanego dziennikarza i publicystę  - Szymona Hołownię. Podczas spotkania z dziennikarzami redaktor mówił o pracy w telewizji, o kondycji współczesnych mediów oraz swojej działalności charytatywnej. Z kolei zgromadzeni w auli sympatycy dziennikarza zadawali nurtujące ich pytania dotyczące wiary, obyczajowości kościelnej oraz chrześcijaństwa na świecie. Hołownia chętnie opowiadał także o swojej najnowszej książce oraz o Fundacji Kasisi wspierającej Dom Dziecka w Zambii. Autor nie zawiódł swoich czytelników, którzy już po spotkaniu pytali, kiedy znów odwiedzi Sieradz. Można było w tym dniu nabyć książkę z dużym rabatem i nie bagatela  autografem autora.

 Wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć Pana Szymona w działalności charytatywnej  zapraszamy na stronę www.fundacjakasisi.pl/

Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską w dniu 3.10.2011

Sieradz pierwszy raz gościł znakomitą pisarkę, poetkę, autorkę słuchowisk radiowych – Hannę Kowalewską. Stało się tak za sprawą Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii nr 1 MBP i Bibliotece WSHE w Sieradzu, który zaprosił pisarkę na spotkanie. Uczestnikami  byli nie tylko Klubowicze, ale także  okoliczni mieszkańcy. Miłośnicy książek Hanny Kowalewskiej zadawali nurtujące ich pytania, dotyczące twórczości i życia gościa. Zainteresowanie  czytelników wzbudzał przede wszystkim cykl powieści o Zawrociu, który cieszy się wielką popularnością. Uczestnicy spotkania chętnie zadawali autorce pytania, jednocześnie dzieląc się swoimi odczuciami i przemyśleniami na temat przeczytanych książek pisarki. Spotkanie stało się dla autorki okazją do  wprowadzenia uczestników spotkania w swój świat, jak napisał kiedyś o twórczości Hanny Kowalewskiej Jerzy Sikora „świat dynamiczny, pełen kolorów, piękna i brzydoty, dobra i zła, a wszystko to w ruchu, unoszenia się na falach czasu”.
Autorka opowiedziała także czytelnikom o swojej nowej powieści  pt. „Przelot bocianów”, która ukazała się w księgarniach w połowie października.  Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami czytelników z gościem i rozdawaniem autografów.

Relacja ze spotkania autorskiego z Barbarą Kosmowską w dniu 19.11.2010 r.

 

W dniu 19.11.2010 r., Biblioteka Fili nr 1 MBP i  WSHE w Sieradzu, gościła Barbarę Kosmowską, autorkę książek dla młodzieży i dorosłych oraz laureatkę wielu konkursów, m. in.”Uwierz w siłę wyobraźni” i „Dziennik Polskiej Bridget Jones”.

Okazało się, że Pani Basia Kosmowska jest przesympatyczną, ciepłą, pełną uroku osobistego osobą. Już od pierwszych chwil spotkania swoją osobowością ujęła przybyłych uczestników DKK i gości. Po krótkim przedstawieniu siebie, odpowiadała na pytania uczestników, barwnie wplatając wątki swojego życia, obserwacji i zdarzeń.  Rozwiała także wszelkie wątpliwości klubowiczów po świeżo przeczytanej lekturze „Hermańce”, co do stylu powieści, ujęcia tematu, przedstawienia postaci.

Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami z pisarką , przy podpisywaniu licznie zakupionych książek.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi