Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

23 listopada w ramach realizacji projektu Dyskusyjne Kluby Książki w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke, jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy polskich dla dzieci.

Grzegorz Kasdepke ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jego teksty znaleźć można w wielu antologiach oraz w podręcznikach. Jest laureatem wielu nagród: „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko" otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, Wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2001 oraz Wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY, książka „Co to znaczy, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń" zdobyła nagrodę Edukacja XXI, a „Mity dla dzieci" zostały wpisane na listę książek zalecanych przez organizatorów akcji „Poczytaj dziecku dwadzieścia minut dziennie".

Z niecierpliwością czekaliśmy na przybycie Gościa, gdyż jego opowiadania od dłuższego czasu cieszyły się w bibliotece ogromną popularnością. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Autor swoim niesamowitym poczuciem humoru zjednał sobie nie tylko najmłodszych uczestników, ale i dorosłych. Opowiadał o swoich książkach i czytał ich fragmenty. Wraz z dziećmi wyjaśniał znaczenie wybranych związków frazeologicznych. Mówił też o tym, jak powstają jego książki. Było mnóstwo pytań. Dzieci interesowało niemal wszystko: skąd czerpie pomysły, jakie książki zamierza napisać, a także, które uwielbiał czytać w dzieciństwie oraz ile zarabia. Na zakończenie przyszedł czas na kupno książek, autografy i wspólne zdjęcia. Spotkanie, w którym wzięło udział ponad 60 osób, okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.