Wyczekane spotanie z Grażyną Jeromin-Gałuszko.

Poznać osobiście jednego z ulubionych autorów, zadać mu podchwytliwe pytanie, dowiedzieć się jakie ma literackie plany na przyszłość. Cała tę paletę możliwości mieli czytelnicy Biblioteki Publicznej w Łasku, którzy przybyli na spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin-Gałuszko. Twórczyni pochodzi z niewielkiej wsi w pobliżu Radomia. Swoją literacka przygodę rozpoczęła w 2007 roku książką Złote nietoperze. Publikacja okazała się niemałym sukcesem, co sprawiło, iż pisarka już na stałe związała się z tworzeniem tekstów literackich. Z całą pewnością był to słuszny wybór, o czym świadczą nagrody przyznane pisarce – m.in. pierwsza nagroda w konkursie literackim Kolory życia czy nagroda Pióra dla najbardziej poruszającej powieści 2013 roku za powieść Magnolia. W dorobku autorki znajdziemy: Oczy Marzanny M., Kobiety z Czerwonych Bagien, Nie zostawiaj mnie Gdybyś mnie kochała, Długie lato w Magnolii. Grażyna Jeromin-Gałuszko pisze o pięknie ukrytym w ludziach, miejscach i pozornie tylko nieistotnych zdarzeniach. Zachwyca stylistyczną sprawnością, plastycznością opisu, genialnymi dialogami, po mistrzowsku naśladującymi żywą mowę.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia w świat autorki. Mogliśmy się na przykład dowiedzieć skąd czerpie twórcze inspiracje, jak wygląda proces narodzin książki, kto jest jej literackim mistrzem, jak rysują się plany na przyszłość. Nie zabrakło również pytań o życie osobiste. Z udzielonych odpowiedzi i opowieści naszego gościa, wyłonił się nam obraz autorki ciepłej, rodzinnej, uśmiechniętej, która twardo stąpa po ziemi. Zaspokojone zdobytą wiedzą miłośniczki prozy Grażyny Jeromin-Gałuszko, na koniec spotkania,  miały możliwość zdobycia cennego autografu.