Majowe spotkanie DKK dla dzieci

13 maja w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Z uwagi na zróżnicowany wiek uczestników wybrane do przeczytania były dwie książki. Starsza grupa miała za zadanie przeczytać książkę Andre Norton „Świat czarownic”, natomiast młodsza dowolną część powieści Franceski Simon „Koszmarny Karolek”.

Pierwsza z książek to powieść fantasy o ludziach, którzy obdarzeni zostali nadprzyrodzonymi mocami. Głównym bohaterem jest żołnierz Simon Tregarth, wyrzucony z armii, który za kontakty z mafią został skazany na śmierć. W wyniku ucieczki i wsparcia pewnego naukowca trafia do czarownic Estcarpu.

Z kolei seria o Koszmarnym Karolku to historia pewnego źle wychowanego chłopca, który swoim zachowaniem komplikuje życie otoczeniu, a jedyną reakcją ze strony rodziców są słowa: „Karolku, nie bądź koszmarny”.

Niestety, prawdopodobnie piękna pogoda spowodowała, iż na spotkanie przyszedł tylko jeden uczestnik ze starszej grupy. Szkoda, bo był dobrze przygotowany, a nie miał z kim podjąć dyskusji. Książka mu się podobała. Fabułę określił jako bardzo ciekawą, ponieważ było w niej dużo akcji. Jako ulubioną przywołał scenę, kiedy to Simon Tregarth wykorzystuje potęgę własnego umysłu. Duże wrażenie na czytelniku zrobiła także postać czarownicy, którą główny bohater uchronił przed śmiercią.

Na następnym spotkaniu, ostatnim przed wakacyjną przerwą, omawiana będzie książka Roalda Dahla „Charlie i fabryka czekolady”.

Katarzyna Kuchler