DKK dla dzieci (spotk. 21)

Dnia 4 maja br. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach odbyło się 21 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, na którym „odliczyło się” pięcioro młodych klubowiczów oraz bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej nr 14.
Tym razem „zadaną” na książkowy klub lekturą była powieść p. Marcina Pałasza, pt. „Licencja na zakochanie”. Miłą niespodzianką okazało się to, że książka o sercowych perypetiach sympatycznego Gucia, bardzo podobała się naszym klubowym dzieciakom. Głównie ze względu na fajnych bohaterów, naprawdę świetnie, barwnie i żywo opisanych przez autora. Największą sympatią klubowiczów cieszył się wspomniany wcześniej Gucio, zakochany pierwszą miłością w swojej koleżance z klasy, Lutce. Dzieciom bardzo się podobały romantyczne „zabiegi”, które sympatyczny Gucio podejmuje, by zdobyć serce swojej najlepszej przyjaciółki. Sprawa nie jest łatwa, bowiem Gucio ma poważnego rywala, którym jest niesamowicie przystojny, pochodzący z bardzo bogatej rodziny, Piotrek. Lutka jest rozdarta uczuciowo i nie wie, którego z dwóch chłopaków, zabiegających o jej względy, ma wybrać, zwłaszcza że Gucio, to wprawdzie bardzo fajny kolega, ale poza tym raczej mało atrakcyjny grubasek w okularach, zaś świetnie, modnie ubranego, super przystojnego Piotrka zazdroszczą jej wszystkie koleżanki.
Nasze klubowe dzieciaki z przyjemnością dały się wciągnąć w tę romantyczną historię i bardzo kibicowały Guciowi, być może z uwagi na, zbliżone do książkowych, sercowe perturbacje, które zapewne (przynajmniej wnioskując z różnych uwag rzucanych przez nich na spotkaniu klubu) nie są im obce. Cieszyli się, że Lutka wybrała Gucia, bowiem ten wydawałoby się idealny Piotrek, tak naprawdę okazuje się mało sympatycznym, niezadowolonym właściwie ze wszystkiego, rozpieszczonym chłopakiem, choć uczciwie przyznać trzeba, że pod koniec opowieści, przynajmniej próbuje zmienić się na lepsze. Niemniej nasza klubowa młódź wolała takie właśnie zakończenie historii, jakie zaproponował autor.
Ponieważ, to czy spotkanie DKK jest udane czy nie, zależy w niemal 100% od tego, czy klubowiczom podoba się klubowa lektura, cieszę się więc, że przynajmniej tym razem jej wybór okazał się trafiony. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu tak będzie i kolejne spotkania klubu książki dla „małych ludzi” też będą udane. Wobec czego, na bazie tej nadziei, następne spotkanie ich DKK, które zarazem będzie ostatnim przed wakacjami, umówiliśmy sobie na 8 czerwca, jak zwykle o godz. 15.00, a porozmawiamy na nim o książce Martiny Sahler - „Czatowanie na chłopaka”.