DKK dla dzieci (spotk. 2)

Dnia 8 kwietnia o godz. 15.00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, na którym omawialiśmy pierwszą "zadaną" w ubiegłym miesiącu lekturę - "Zuźka w necie i w realu" Doroty Suwalskiej. Tym razem w spotkaniu klubu udział wzięło 7 osób - 4 dziewczynki i 3 chłopców, którym książka o Zuźce naprawdę się podobała, w związku z czym dyskusja potoczyła się żwawo, a nawet ogniście, bowiem różnym osobom uczestniczącym w spotkaniu podobały się różne wątki powieści. Dziewczynki, np. na pierwszym miejscu stawiały rozmowy prowadzone przez główną bohaterkę  na czatach internetowych, chłopcom zaś bardziej podobały się przygody Zuźki, jej rodziny i znajomych ze szkoły - w realu.

Bardzo optymistycznym był fakt, iż dzieci dokładnie przeczytały książkę, znały doskonale treść, a niektóre rozdziały niemal cytowały z pamięci, ubarwiając je dowcipnymi, trafnymi komentarzami, co z kolei rozśmieszało nas wszystkich i sprawiło, że ponad godzinne spotkanie minęło bardzo szybko i chyba, tak przynajmniej wyglądało, nikogo nie nudziło. Nie napotykaliśmy  na "dziury" w rozmowie, a dyskusji nie trzeba było "ciągnąć za uszy", czego trochę się obawiałam, wszak książki przegrywają dziś z komputerami, zwłaszcza wśród młodych czytelników.

A tu tymczasem taka miła, świąteczna niespodzianka od naszych sympatycznych "klubowiczów". Mamy nadzieję, że dzieciaki nie zniechęcą się do spotkań i na następnym, które umówiliśmy sobie 6 maja, także na godz. 15.00, kiedy to "pogadamy" sobie o książce "Hania Humorek ratuje świat" Megan McDonalds - stawią się w komplecie, a może nawet w "nadkomplecie", bowiem pani  z biblioteki Szkoły Podstawowej nr 14 w Pabianicach, która "klubowiczom" towarzyszyła, (tak jak  na pierwszym spotkaniu), mówiła o kolejnych osobach chętnych do zapisania się do naszego klubu.

Podsumowując wczorajsze spotkanie - udało się na "6 - kę", (stosując oceny szkolne, bo też  i "klubowicze" ze szkoły), co stwierdziły z zadowoleniem zarówno pani z biblioteki szkolnej,  jak i dziennikarka z lokalnej prasy, którą mieliśmy przyjemność gościć na naszym klubowym spotkaniu, a która była tak miła, że przeprowadziła, ku zachwytowi "klubowiczów", wywiady  z nimi i obiecała nam nader przychylny artykuł w lokalnym tygodniku.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
Ewelina Piwińska
Moderator DKK przy MBP w Pabianicach FB nr 2