"Tajemna historia" - Filia nr 2 Pabianice

Alkohol, narkotyki, morderstwo...tak przebiegło piątkowe popołudnie w Filii nr 2. Wszystko za sprawą powieści Donny Tartt - "Tajemna historia". Ale spokojnie! To tylko kolejne, pierwsze po wakacyjnej przerwie, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Jak zwykle dyskutowaliśmy o literaturze przy ciasteczkach popijając... kawę   Na pierwszym po wakacyjnej przerwie spotkaniu DKK omawialiśmy książkę Emmy Tartt - „Tajemna historia”. Jest to mroczna opowieść o zbrodni, moralności, sumieniu i karze. Bohaterami jest grupa ekscentrycznych studentów, którzy nie stronią od alkoholu i narkotyków. Pewnego dnia zwabiają swojego kolegę na górską wycieczkę i popychają go w przepaść.Książka wzbudziła skrajne emocje wśród klubowiczów. Części wydawała się szokująca, trzymająca w napięciu z ciekawymi portretami psychologicznymi bohaterów. Szczególnie intrygował charyzmatyczny Henry. Chłopak z bogatego domu, mistrz manipulacji, o słabej jednak , jak się potem okazało, psychice. Jednak nie brakowało też opini, że książka jest wulgarna. Jedna z uczestniczek zastanawiała się kiedy ta grupa studentów zdobyła wiedzę jak wciąż chodzili pijani i pod wpływem środków odurzających. Zdecydowanie bardziej polecała by inną powieść tej autorki „Szczygieł”. „Tajemna historia” pomimo skrajnych emocji jakie wywołała okazała się świetnym materiałem do dyskusji.