Czerwony rower - Filia 2 Pabianice

Na ostatnim przed wakacyjną przerwą spotkaniu DKK omawiano książkę Antoniny Kozłowskiej pt:  „Czerwony rower”.  W powieści poznajemy trzy Beatę, Karolinę i Gośkę.  Przyjaźń kobiet zaczęła się w szkole podstawowej i przetrwała do dziś. Beata ma matkę  alkoholiczkę i wychowują ją majętni dziadkowie, ojciec jej nie chciał. Dziewczyna maskując poczucie niskiej wartości zawsze stara się być w centrum uwagi. Pomaga jej w tym uroda i modne ciuchy. Karolina i Gośka są w cieniu przyjaciółki. Pewnego dnia do ich klasy dołącza Aneta. Dziewczyna niezbyt atrakcyjna ale inteligentna i z charakterem. Pewnego dnia jedna z dziewcząt zostaje znaleziona martwa….

Czytelnicy uznali, że powieść ta opowiada o wpływie rodziny na postawy dzieci. Nie ma rodziny doskonałej w każdej istnieją jakieś dysfunkcje. Czasami w pozornie dobrych domach dzieje się wiele złego. Książka średnio się podobała uczestnikom klubu. Zarzucono powieści, że akcja toczyła się zbyt wolno. Padło też stwierdzenie, że to doskonały scenariusz do serialu paradokumentalnego.

Następne odbędzie się we wrześniu w pubie „Zielona Górka”.