Teoria zakalca Dagny Przybyszewskiej Recenzja

Powieść pt. „Teoria zakalca Dagny Przybyszewskiej” Anny Brody to ciekawa, jednocześnie humorystyczna opowieść osadzona w  realiach krakowsko-warszawskich. Na początku poznajemy mężczyznę, od którego zaczęła się cała historia, gdyż po jego śmierci wyjaśnia się wiele spraw. Następnie poznajemy dzieci mężczyzny z dwóch związków . Córka pojawia się zaraz gdy nie dostaje wieści od swego ojca.

Podejrzewa że ojciec wyjechał do Australii, ponieważ nie ma on również kontaktu z jej matką. Gdy przyjeżdza na miejsce okazuje się, że ojciec pozostawił w spadku sklep. Nazwa  sklepu posiada imię kobiety o której imieniu matka zawsze wspominała i w takich właśnie okolicznościach wyjaśnia się, że to nie kochanka ojca lecz sklep, który teraz pozostał dla niej. Okazuje się też, że ma brata z pierwszego związku swojego ojca. Młodzieniec również nie wiedział że ma siostrę. Mieszka  on ze swoją dziewczyną w kurniku, co nie podoba się jego matce. Cała ta powieść jest napisana lekkością pióra i z humorkiem dlatego też nosi tytuł „Teorii zakalca”.