I znów się trudno rozstać... zakończenie roku 2017/2018DKK w Filii nr 1 w Sieradzu

W dniu 14 czerwca 2018 r. w Skansenie Muzeum Sieradzkiego odbyło się podsumowanie roku szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego już od 2009 r przy Filii nr 1 MBP w Sieradzu.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor MBP – dr Zbigniew Łuczak, dziękując za prężną działalność Klubu i zachęcając do dalszej, równie owocnej działalności klubowiczow.

Potem nastąpiło uroczyste rozdanie dyplomów i upominków sponsorowanych przez Urząd Miasta Sieradz.Następnie uczestnicy wysłuchali wykładu etnografa i kierownika Działu Etnografii w Muzeum Okręgowym w Sieradzu - Pawła Kieronia, na temat regionalnych potraw wsi w naszym rejonie.

Okazało się, że większość tych potraw jest nam znana, ale niestety nikt już nie gotuje w ten sposób.

Dzięki temu spotkaniu, zobaczyliśmy jak daleko odeszliśmy od tradycji, a nasze posiłki są bardzo różnorodne, w stosunku do tych omawianych. Zapomnieliśmy też o dobrodziejstwach, jakie daje nam natura, tj. sok z brzozy, topoli czy wiśni, czy zbieranie w odpowiednich porach ziół.

Potem przyszedł czas na małe „co nieco” i wspólne biesiadowanie. I znów się było trudno rozstać....