Spotkanie kwietniowe 2018 "Opowieści ze starego strychu"

Dnia 25. 04. 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tematem przewodnim była książka Beaty Ostrowickiej pt.: ”Opowieści ze starego strychu”.

Po krótkiej pogadance na temat przeczytanej książki, uczestnicy przystąpili do rozwiązywania

przygotowanych dla nich zadań.

Klubowicze przy użyciu latarki musieli odnaleźć ukryte na „strychu” zapakowane przedmioty.

Po powrocie na swoje miejsca i rozpakowaniu paczek, każdy uczestnik opowiadał wymyśloną przez siebie historię na temat znalezionego przedmiotu.

Następnie dzieci zostały podzielone na 3 grupy.

Zadanie polegało na szybkim zwinięciu na patyk dwukolorowej wstążki, do której przymocowana była koperta.

W kopercie ukryte zostały pocięte na części ilustracje przedstawiające wybranych bohaterów książki pt.: ”Opowieści ze starego strychu”.

Każda grupa musiała pokolorować fragmenty ilustracji, a następnie ułożyć je w całość.

Wszyscy spisali się znakomicie.

Po skończonej pracy rozmawialiśmy o obowiązkach, które mieli główni bohaterowie.

Zastanawialiśmy się nad tym, czy dobrze się z nich wywiązywali.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w dyskusji.

Na zakończenie zajęć wszyscy losowaliśmy karteczki z numerkami, które były ukryte w szkatułce znalezionej na „naszym strychu”. Czekały na nas do rozwiązania rebusy, zadania matematyczne, krzyżówki lub obrazki do pokolorowania według podanego szyfru.

Myślę, że to było bardzo udane spotkanie.

Na następne zapraszamy 30 maja 2018 r.