Spotkanie marcowe 2018 "Gdyby jajko mogło mówić"

W środę 28.03.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Filii Nr 61 Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Wzięło w nim udział 7 uczestników.

Na początku przeczytaliśmy fragment książki Renaty Piątkowskiej "Gdyby jajko mogło mówić". Rozmawialiśmy też o tradycjach i obyczajach związanych ze świętami wielkanocnymi.

Następnie Klubowicze wyruszyli na poszukiwania jajek ukrytych wśród książek. Okazało się, że w niektórych z nich odnaleźli wielkanocne zagadki, a w niektórych czekała niespodzianka - czekoladowe jajeczka.

Na zakończenie wszyscy wykonali koszyczek w kształcie zajączka, w którym umieścili świąteczne życzenia oraz słodkie niespodzianki.