Spotkanie październikowe 2017 "Tajemnica pewnej sąsiadki"

Dnia 18.10.2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii Nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Widzew.

Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania opowiadania pani Melanii Kapelusz pt.: ”Tajemnica pewnej sąsiadki”.

Po wysłuchaniu książki zadaniem klubowiczów było odnalezienie dziesięciu przedmiotów, które zgubiła pewna czarownica.

Następnie bawiliśmy się w głuchy telefon. Każdy po kolei musiał powiedzieć na ucho swojemu sąsiadowi jakieś magiczne zaklęcie.

Kolejnym zadaniem było układanie czarodziejskich zaklęć z rozsypanych wyrazów.

Po „ciężkiej pracy” zasłużyliśmy na zabawę. Tym razem bawiliśmy się w „Raz dwa trzy czarownica patrzy”. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.

Czarownica przy użyciu swoich magicznych zaklęć i magicznej różdżki zamieniała też dzieci w różne zwierzątka. Tym sposobem gościliśmy w bibliotece groźne lwy, skaczące żabki, miłe kotki, a nawet krokodyle i węże.

Ostatnim punktem programu było narysowanie wspólnego plakatu przedstawiającego czarownicę z czarnym kotem i z magiczną miksturą.

Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem. W efekcie końcowym powstała piękna wspólna praca kończąca dzisiejsze spotkanie Klubu DKK.

Serdecznie zapraszamy na następne zajęcia, które odbędą się 15.11.2017 r.