Spotkanie kwietniowe 2017 "Jak dwa łyse konie, czyli Bartek i Darek"

W dniu 26 kwietnia 2017r. w Filii Nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź – Widzew odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W zajęciach uczestniczyło 8 osób (klubowicze wraz z rodzicami).

Dyskutowaliśmy na temat książki Patrycji Zarawskiej „Jak dwa łyse konie, czyli Bartek i Darek”. Rozmawialiśmy o przygodach bohaterów i ich postępowaniu. Rozwikłaliśmy znaczenie wielu zwrotów i wyrażeń np.: „złota rączka”, „trafić kulą w płot”, „pracowity jak pszczółka”, „szczęka mi opadła”, „wyjść z siebie”, „grać komuś na nerwach” i in. W wesoły, ciekawy i zrozumiały dla dzieci sposób są one opisane w w/w książce.

W związku ze zbliżającym się Tygodniem Bibliotek wykonaliśmy także zakładki do książek. W radosnej atmosferze poznawaliśmy technikę zdobienia decoupage.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 17 maja 2017 r. o godz. 16:30.