Świąteczne spotkanie grudniowe 2016

Dnia 21 grudnia 2016r. odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK. Motywem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia. Na spotkanie przybyło 10 osób(klubowicze + rodzice).

Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania książki pt. „Bożonarodzeniowe historie”.
Po wysłuchaniu opowiadań dzieci rozwiązywały świąteczną krzyżówkę.

Kolejnym zadaniem było przyklejenie Mikołajowi brody. Utrudnieniem było to, że każdy uczestnik miał zawiązane oczy, więc przyklejona broda nie zawsze była na właściwym miejscu. Dzieciom bardzo podobała się ta zabawa i było mnóstwo śmiechu.

Następnie uczestnicy zajęć udzielali odpowiedzi na zadawane zagadki. Za każdą dobrze udzieloną odpowiedź przyznawany był jeden „słodki” punkt w postaci malutkiego czekoladowego Mikołaja. Każde dziecko maksymalnie mogło zdobyć 2 punkty.

Ostatnim punktem programu było tworzenie „ekologicznych choinek”. Każdy otrzymał szablon choinki. Zadaniem dzieci było ozdobienie choinek strużynami
z kredek. Do wykonania pracy wykorzystaliśmy kolorowe kredki, temperówki, klej, papier tekturowy i nitkę. Dzieci były bardzo zaangażowane. Podczas pracy słuchaliśmy kolęd
w wykonaniu Arki Noego. Na koniec zajęć każdy mógł zaprezentować swoją pracę.

Powstały oryginalne, ekologiczne i piękne choinki.