Spotkanie czerwcowe 2016 "A ja nie chcę być księżniczką"

W poniedziałek 6 czerwca 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii Nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Widzew. Zjawiło się 5 Klubowiczów wraz z opiekunami (razem 10 osób).

Omawianą książką była pozycja Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką”.

Spotkanie miało formę pikniku i odbyło się na świeżym powietrzu w Parku Podolskim. Po rozłożeniu koców i zajęciu miejsc, rozpoczęliśmy zabawę z książką. Każdy Klubowicz wcielił się w rolę jakiegoś bohatera książki i przeczytaliśmy utwór Pana Grzegorza z podziałem na role. Śmiechu było wiele, bo i książka fantastycznie napisana, z dużą dawką humoru.

Kolejnym etapem spotkania, w nawiązaniu do przeczytanej pozycji, było wykonywanie szeregu zadań, których celem było uwolnienie księżniczki zamkniętej w „baszcie”. Klubowicze musieli: rzucać obręczami do celu, skakać na skakance i gumie, strzelać z armaty, rzucać piłeczkami do tarczy. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci otrzymały nagrody. Były nimi kredy do tablicy, którymi następnie musiały namalować na chodniku ilustracje obrazujące tekst książki „A ja nie chcę być księżniczką”.

Na zakończenie nastąpiło oficjalne wręczenie dyplomów za aktywny udział w spotkaniach DKK w roku szkolnym 2015/2016 oraz pamiątek książkowych.