Spotkanie majowe 2016 "Biedronka Fionka"

W poniedziałek 30 maja 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Klubu DKK.

Przybyło na nie 10 osób (klubowicze z rodzicami).

Zajęcia poświęcone były wiośnie.

Zaczęliśmy od przeczytania książeczki Pt. „Biedronka Fionka”. Następnie dzieci odpowiadały na zagadki o tematyce wiosennej. W naszej bibliotece ukryte zostały także różne oznaki wiosny. Zadaniem uczestników było odnalezienie ich.

Kolejnym punktem programu było wspólne rozwiązywanie krzyżówki. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Po rozwiązaniu odczytaliśmy główne hasło, które brzmiało: Irysy (chodzi o nazwę kwiatów).

Później na dzieci czekała wiosenna gimnastyka. Każdy musiał wylosować kolorową karteczkę w kształcie kwiatka, listka, słoneczka lub drzewka na której zapisane było zadanie do wykonania. Dzieci musiały zrobić np. 4 przysiady pięknie się uśmiechając, podskoczyć 5 razy na prawej nodze, zrobić 3 pajacyki lub złapać się lewą dłonią za prawe ucho prawą dłonią za lewe ucho i podskoczyć 2 razy na lewej nodze. Śmiechu było mnóstwo.

Po zakończonej gimnastyce graliśmy w wiosenne memory. Zabawa była świetna.

Następnie bawiliśmy się w Fruwające motyle. Każdy uczestnik otrzymał motylka wyciętego z kolorowej kartki. Gdy muzyka grała wszystkie motylki fruwały, a gdy muzyka ucichła motylki musiały znaleźć swoją parę np. taki sam kolor, za drugim razem taką samą wielkość, a za trzecim razem motylek duży musiał znaleźć motylka małego, a mały - dużego.

Ostatnim punktem programu było kolorowanie motyli .

Zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się 06.06.2016r.

Relacja: Aneta Biernacka