Spotkanie listopadowe 2015 "Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe"

23 listopada 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii Nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Widzew. Zjawiło się 5 Klubowiczów wraz z opiekunami (razem 8 osób).

Omawialiśmy książkę Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe, której autorem jest Peter Brown. Tekst książki bardzo rozweselił, zarówno tych młodszych, jak i starszych odbiorców. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie każde zwierzę można trzymać w domu.

Kolejnym punktem zajęć było układanie puzzli z wizerunkami dzikich zwierząt oraz rozmowa na ich temat. Klubowicze doszli do wniosku, że niektóre gatunki można spotkać już tylko w zoo, ponieważ nie występują one w środowisku naturalnym.

Korzystając z dużego kartonu, kredek oraz figurek przedstawiających zwierzęta, wspólnie ułożyliśmy i namalowaliśmy plan ogrodu zoologicznego przyjaznego wszystkim zwierzętom i ludziom.

Na zakończenie każdy Klubowicz mógł wcielić się w rolę dzikiego zwierzęcia. Pomocne w tym były maski, które samodzielnie przyozdabiali.

Nie obyło się oczywiście bez słodkiego poczęstunku sponsorowanego przez rodziców.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 14.12.2015 r. (poniedziałek) o godz. 1600.