Spotkanie czerwcowe 2015 "Zuzia jedzie pod namiot"

Dnia 22.06.2015r odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tematem zajęć były oczywiście zbliżające się wakacje.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania książki L. Schneider pt.: ”Zuzia jedzie pod namiot”. Po przeczytaniu książki zabraliśmy się do przygotowania wakacyjnego plakatu. Wykorzystaliśmy w tym celu bibułę, mazaki, kredki i papier kolorowy.

Po zakończeniu pracy plastycznej wyruszyliśmy na pierwszą wakacyjną wycieczkę. Towarzyszył nam magiczny kompas, który wyznaczał kolejne zadania do wykonania. Zabawa była świetna.

Po powrocie czekało na nas kolejne zadanie. Musieliśmy ułożyć puzzle (sześć obrazków) o tematyce wakacyjnej.

Po zakończeniu pracy klubowicze wysłuchali wiersza pt.: ”Na wakacje ruszać czas”.

Ostatnim zadaniem było odnalezienie ukrytych w bibliotece przedmiotów potrzebnych na wakacyjny wyjazd (okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania, ręcznik plażowy itp.).

Zajęcia zakończyliśmy przedwakacyjnym zdjęciem.

Było bardzo miło i sympatycznie.