Spotkanie marcowe 2015 "Wielkanoc"

25 marca 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii
Nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Widzew. Zjawiło się 6 Klubowiczów wraz
z opiekunami (razem 11 osób).

Tematem spotkania była Wielkanoc. Najpierw wspólnie opowiadaliśmy, z czym kojarzy nam się to święto. Następnie przeczytałam Klubowiczom książkę autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej Wielkanoc.

Odbyły się też zadania ruchowe. Pierwsze polegało na tańczeniu wokół ułożonych na podłodze papierowych pisanek. Kiedy muzyka przestawała grać, trzeba było szybko schylić się i schwycić jedną z nich. Osoba, która pozostała bez jajka – odpadała. Kolejne zadanie polegało na doczepieniu zajączkowi ogonka. Nie było to takie proste, gdyż ćwiczenie wykonywane było z zasłoniętymi oczami. Zabawa ta sprawiła dzieciom najwięcej radości.

Część manualna spotkania była poświęcona dekorowaniu jajek oraz labiryntowi, gdzie należało pomóc zającowi odnaleźć właściwą drogę do koszyczka wielkanocnego.

Odbyły się też poszukiwania czekoladowych jajeczek ukrytych wśród książek, które później ze smakiem skonsumowaliśmy.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 22.04.2015 r. (środa) o godz. 1600.