Spotkanie styczniowe 2015 "Rymowanki, wyliczanki, powtarzanki i śpiewanki"

28 stycznia 2015 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tematem zajęć były rymowanki, wyliczanki, powtarzanki i śpiewanki. Opieraliśmy się na książce pt.: „Pan Pierdziołka spadł ze stołka”. Jest to książeczka dla wszystkich – dla dzieci i dla dorosłych. Można się przy niej bawić, śmiać i wspominać. Zabawa była świetna.

Po  zastosowaniu wyliczanki każde dziecko na którym skończyłam wyliczać miało do wykonania jakieś zadanie. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze.

Następnie przypominaliśmy sobie znane rymowanki i tu również było dużo śmiechu.

Na koniec zajęć śpiewaliśmy, tańczyliśmy i bawiliśmy się w znane wszystkim zabawy takie jak: „Baloniku nasz malutki…”, „Jestem muzykantem konszabelantem…”oraz  „Tańczymy labado…”

Podczas zajęć nie brakowało oczywiście słodkiego poczęstunku.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 25 lutego 2015 r. o godz. 16:00.