Spotkanie listopadowe 2014 Dzień Pluszowego Misia

Na sklepowej półce, wśród pięknych zabawek, siedział mały miś. Był tak niepozorny, że nie zwracał na siebie niczyjej uwagi. Aż któregoś dnia pewien tato kupił go dla swojej córeczki. Ten miś był zaczarowany…

Tak zaczyna się urocza opowieść Katarzyny Zychli Bardzo mała dziewczynka i bardzo duży miś – książka, którą dzieci poznały w ramach listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Jej wybór nie był przypadkowy. W ten sposób chciałyśmy uczcić przypadające kilka dni wcześniej święto Pluszowego Misia. Dlatego 28 listopada 2014 r., podczas uroczystej herbatki dzieci mogły poznać nie tylko małego misia Maurycego, ale również wielkiego, na pozór bardzo groźnego, brunatnego bohatera współczesnej rosyjskiej bajki Masza i niedźwiedź, który natychmiast oczarował dziewczynki i podbił ich serca. Na koniec była już tylko zabawa w chowanego, podczas której musiały one znaleźć swoje ulubione pluszowe zabawki, poukrywane w różnych zakamarkach biblioteki.

W zajęciach udział wzięło 8 klubowiczów DKK wraz z rodzicami (razem 14 osób).

Na następne spotkanie serdecznie zapraszamy w piątek 19 grudnia o godzinie 16.00.