Spotkanie marcowe 2013 "Indi Blue"

29 marca 2013 r. odbyło się kolejne w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii Nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Widzew. W spotkaniu wzięły udział 4 osoby. Tym razem dyskutowałyśmy na temat książki Cathy Cassidy „Indi Blue”. Traktuje ona o brutalnym świecie w którym można odnaleźć m.in. przemoc domową oraz brak wsparcia ze strony szkoły i przyjaciół. Na spotkaniu dużo rozmawiałyśmy na temat realiów panujących w Polsce i w szkołach do których uczęszczają nasze klubowiczki. Dziewczyny z autopsji wypowiadały się o przemocy w rodzinie i jak traktowane są dzieci z takich rodzin w społeczności szkolnej. Lektura ta bardzo poruszyła nas wszystkich (w niektórych oczach pojawiły się nawet łzy). Na kolejne spotkanie zapraszamy dn. 26.04.2013 r. o godz. 15:00.