Spotkanie czerwcowe "Dżok"

22 czerwca 2012 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii Nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Widzew. W spotkaniu wzięło udział 10 osób.

Było to ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. Dlatego też został na nim poruszony bardzo ważny temat – los zwierząt w okresie wakacyjnym.

Omawianą książką był „Dżok” Barbary Gawryluk. Jest to bardzo wzruszająca opowieść o miłości i przywiązaniu psa do swojego właściciela.

Klubowiczki były poruszone tą historią. Pokazałam im również film nakręcony przez TVP Kraków, na którym widać psa Dżoka. Nie obyło się bez łez.

Zastanawiałyśmy się także, co należy uczynić, aby ludzie nie porzucali swoich zwierząt przed wakacyjnymi wyjazdami.

Na zakończenie, żeby trochę „osłodzić” temat ostatniego naszego spotkania, przygotowałam czekoladową niespodziankę - fondue. :-)