Czyń dobro

Grudzień 2014 w DKK w Stróży – myślę, że nie tylko w Stróży, to czas spotkań, świątecznych porządków, zamieszania świątecznego, ale też jest to czas przemyśleń, refleksji i oczywiście prezentów. W tym roku było u nas bardzo dużo prezentów. Świętowaliśmy już od 5 grudnia, bo Mikołajki wypadły w tym roku w sobotę. Jak co roku została zrobiona tematyczna wystawka książek „ Święta w literaturze”. Zaglądaliśmy tam aby podejrzeć, co w okresie świąt dzieje się u Miziołków?, co u Dzieci z Bullerbyn czy u Mikołajka i innych bohaterów literackich? I oczywiście rozpakowaliśmy swoje prezenty, bo przyszedł do nas św Mikołaj ( należy tutaj dodać, że wszyscy byli grzeczni). To wydarzyło się w piątek piątego. Było tak fajnie, że postanowiliśmy świętować dalej... W niedzielę Joanna Olech oraz Radio Kraków zaprosili nas do supermarketu, gdzie spotkaliśmy Anioła. Tak- dobrze widzicie „Anioł w supermarkecie ! A dokładnie przez uszy do duszy trafiło do nas słuchowisko pani Joanny wyemitowane na antenie Radia Kraków w ramach akcji „Czyń dobro”. Czuliśmy niedosyt i w poniedziałek spotkaliśmy się ponownie. W czytelni przeorganizowaliśmy wystawkę książek na tytuły Grzegorza Kasdepke i z dzieciakami odkręciliśmy słoik "Przetworów. Opowieść pasteryzowaną na mokro". To z kolei prezent Mikołajkowy od autora Kacperiady właśnie i Radia RMF FM. W słuchowisku wystąpili znakomici aktorzy oraz Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Było PYSZNIE!

W taki sposób spędziliśmy czas do szkolnej Wigilii. „Świąteczne” książki z powrotem wróciły na wystawkę, a my spotykaliśmy się na tradycyjnym opłatku i w rodzinnej atmosferze z kolędą na ustach pożegnaliśmy rok kalendarzowy. Było wspaniale. Było … Było to ostatnie spotkanie ze społecznością szkolną.