Hera, moja miłość

Marcowe spotkanie z młodzieżą charakteryzowało się bardzo żywą dyskusją na temat książki Anny Onichimowskiej „Hera, moja miłość” .

Klubowicze przeczytali szybko i na spotkaniu zapytali o możliwość zakupienia do biblioteki kolejnych części, czyli „Lot Komety” i „Demony na smyczy”, gdyż książka bardzo ich zainteresowała.

Wstrząsająca opowieść o nałogach, zapomnieniu, ślepym pędzie ku karierze i co za ty wszystkim idzie niepoprawnych relacjach rodzinnych. Ojciec ciągle relaksujący się wieczornym drinkiem po ciężkim dniu, matka ciągle w pracy a obok dzieci pozostawione same sobie.

Jedyne trzeźwe i obiektywne spojrzenie należy do osoby trzeciej, postronnej i obcej to jest gosposi.

Szkoda tylko, że jej przemyśleń nikt nie bierze pod uwagę. Gdyby było inaczej może za błędy całej rodziny nie zapłaciło by niewinne dziecko. Misiek zapłacił najwyższą cenę - ŻYCIE.

Młodzież była tym wstrząśnięta.

Rozmawialiśmy o zagubieniu młodych ludzi, o błędach dorosłych a także o realnych zagrożeniach w naszym lokalnym środowisku.

Magdalena Komór