Kwiecień 2014 - Powieści o krajach bliskich i dalekich

Kwietniowe spotkanie DKK po raz kolejny odbyło się w bibliotece dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział 6 osób. Tym razem tematem były powieści o krajach bliskich i dalekich oraz miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić, dzięki informacjom zaczerpniętym z książek. Każdy zaprezentował nam inny zakątek świata. Pojawiła się powieść o Litwie – „Kresowym szlakiem”, a także historia dotycząca Irlandii, powieść „Zawsze pięknie” o slumsach bombaju, powieść o Stanach Zjednoczonych Joyce Carol Oates : „Czarna dziewczyna, biała dziewczyna”. Okazało się, że każdy z nas bardzo chce podróżować i robi to, kiedy tylko ma możliwość. Odkrywanie nowych miejsc – czy to za pomocą literatury, czy osobiście jest dla nas niezwykle fascynujące. Z niecierpliwością zatem czekamy na majowe spotkanie w ramach DKK z podróżnikiem, Piotrem Kowalczykiem, który opowie nam o Sri Lance.