"Kuracja życia metodą dr Clark" - Hulda Clark

Ziołolecznictwo i medycyna niekonwencjonalna to temat popularny już od dawna, a powracający zwłaszcza ostatnio, kiedy zalewają nas informacje o negatywnych skutkach życia w zanieczyszczonym środowisku i jedzenia modyfikowanej albo „wspomaganej” chemią żywności. Dlatego tym razem zrezygnowaliśmy z omawiania powieści i zajęliśmy się książką popularnonaukową pt. "Kuracja życia metodą dr Clark", napisaną przez dość kontrowersyjną Huldę Clark, a zaprezentowaną przez klubowiczkę - panią Ilonę Pierz.
Autorka, pomimo solidnego wykształcenia uniwersyteckiego, zrezygnowała z praktykowania specjalistycznej wiedzy medycyny konwencjonalnej i zaczęła przestrzegać przed wpływem zanieczyszczonego środowiska na zdrowie ludzi, mówić o toksynach obecnych w powietrzu, wodzie, żywności, a nawet w naszych organizmach. Uważała, że przyczyną chorób są pasożyty, więc w pozbyciu się ich (dzięki niewielkiemu generatorowi prądu i kuracji ziołowej) widziała sposób na wyleczenie z wszystkich dolegliwości. Jej tezy oczywiście nie podobały się przedstawicielom koncernów farmaceutycznych, ale mimo to publikacje Huldy Clark nadal cieszą się uznaniem czytelników. Wiele osób twierdzi, że jej rady naprawdę działają i pomogły im odzyskać zdrowie.
Wierzyć czy nie, warto przyjrzeć się środowisku, w jakim żyjemy, a także poznać inne strony medycyny. A w tym pomagają również książki!
W grudniu też będzie kontrowersyjnie – czytamy Johna Grishama „Ominąć święta”. Zapraszamy!