"Obiecaj mi" Harlan Coben

W dniu 30.09.2016 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy książkę „Obiecaj mi” Harlana  Cobena.  Książka „Obiecaj mi” przedstawia losy dwóch 18-letnich dziewczyn : Katie i Amie, które uciekły z domu. Początkowo  wydaje się czytelnikowi, że te sprawy coś  łączy:  dziewczyny chodziły do tej samej szkoły, znały się z widzenia, obie ukończyły 18 lat i obie są w ciąży. Myron – detektyw, pewnego razu podsłuchuje rozmowę dwóch młodych dziewczyn. Jedna z nich jest córk...ą jego przyjaciół. Ponieważ zdarza się im wracać po imprezie z pijanym kierowcom, Myron wymusza na nich obietnicę, że kiedy będą w takiej sytuacji, to do niego zadzwonią, a on nie pytając o nic im pomoże. Ma w pamięci, że właśnie w takiej sytuacji kiedyś zginęła jego bliska osoba. Dlatego Amie pewnej nocy dzwoni do niego prosząc o pomoc, którą, zgodnie z przyrzeczeniem spełnia. Wynikają z tego same kłopoty, gdyż dziewczyna zaginęła, a Myron był ostatnią osobą, z jaką się skontaktowała. Detektyw rozpoczyna poszukiwania, bo czuje się winny, zaczynają się kłopotyz rodzicami dziewczyny, sytuacjami, które musi rozwiązać. Przy pomocy przyjaciół sprawy doprowadza do końca i zagadka zostaje rozwiązana.
Klubowiczki uznały, iż  kryminał dobrze się czyta,  wątek sensacyjny został zgrabnie poprowadzony,a zakończenie było zaskakujące. Książka godna polecenia.