O książce Beaty Ostrowickiej "Ale Ja tak chcę!"

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • img_0469
  • img_0472
  • img_0473
  • img_0475
  • img_0477

Na kolejnym spotkaniu naszego DKK dyskutowaliśmy o książce Beaty Ostrowickiej Pt. "Ale Ja tak chcę!"W spotkaniu wzięło udział pięć osób. Uczestnicy spotkania uznali że książka jest "inna", że niepodobna do tych z jakimi zetknęli się wcześniej. To stało się przyczynkiem do dyskusji na temat, czy bardziej podobają nam się książki dla dzieci, które powstały w XIX i XX w., czy te pisane współcześnie. Klubowicze a raczej Klubowiczki, bo na spotkania przychodzą tylko dziewczęta orzekły,że książka porusza trudny problem jakim jest tolerancja i poszanowanie inności. W alegorycznej fabule uczestniczki doszukiwały się sytuacji i zdarzeń, które spotykamy na co dzień. Na spotkaniu stworzyliśmy galerię naszych drzewiaków, którym nadaliśmy imiona według klucza jakim posłużyła się autorka np. Pracodrzewiak, Modnisiodrzewianka itp.

Na koniec spotkania, każdy przeczytał wiersz z tomiku poezji zarekomendowanego nam przez jedną z uczestniczek. Wszyscy otrzymali zaproszenie na spotkanie autorskie z Panią Martą Fox, które odbędzie się w Filii nr 3 MBP Łódź - Widzew dnia 7 maja 2008r. o godz. 18.00

Jola Zabłocka
Moderator DKK przy MBP Łódź-Widzew FB nr 3