Relacja ze spotkania grudniowego "Róże w garażu" Agnieszka Tyszka

We wtorkowy wieczór 17 grudnia odbyło się ostatnie przed Świętami spotkanie Klubu DKK działającego w Filii nr 3. Tematem naszej rozmowy była książka Agnieszki Tyszki pod tytułem „Róże w garażu”. Wakacyjne klimaty powieści sprawiły, że lektura była lekka i przyjemna. Uczestnicy stwierdzili jednogłośnie, że książka przeznaczona jest dla młodszych odbiorców, niemniej byli ciekawi wyjaśnienia pewnej tajemnicy... Ale zacznijmy od początku. Szóstka dzieci w różnym wieku, wraz z mamami, spędza pozornie nudne wakacje na odludnej działce pod lasem. Czy rzeczywiście odludnej? Ktoś wałęsa się po nocy, dokarmia okoliczne koty, wiesza torbę z cukierkami na płocie... Czy to mieszkaniec różowego garażu? Kim on/ona jest? Książka trzyma w napięciu, jest mądra i zabawna. W 2005 roku otrzymała nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego. Na koniec przeczytaliśmy kilka ciekawostek o autorce i życzyliśmy sobie zdrowych, wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Klubowicze otrzymali coś słodkiego, zakładkę i długopis z logo DKK. W spotkaniu udział wzięło 6 osób. Na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 14 stycznia 2014 o 16:00, porozmawiamy o książce Idy Pierelotkin pt.: „10 minut rowerem”.