Relacja ze spotkania "Odlot na samo dno" Jane Frey

Narkomania, a cóż to takiego? Narkomania to nałogowe, spowodowane wewnętrznym przymusem, zażywanie różnymi sposobami (wstrzykiwanie, wdychanie, połykanie) rozlicznych środków chemicznych po to, aby wprowadzić się w stan odurzenia.

Z tym trudnym i ważnym tematem postanowiliśmy się zmierzyć i dokładnie omówić na czerwcowym spotkaniu (14.06.2011) DKK. „Odlot na samo dno” książka autorki Jane Frey jest wyjątkową historią niemieckiej dziewczyny o imieniu Marie, która aby uciec od problemów szkolnych i nieszczęśliwej miłości oraz braku akceptacji w rodzinie sięga po narkotyki. A wszystko zaczęło się tylko od połknięcia jednej jasnozielonej tabletki z napisem „słoń”...

Na spotkaniu staraliśmy się odpowiedzieć na kilka pytań: dlaczego młodzież sięga po narkotyki? Do czego to prowadzi? Jakie mogą być objawy i skutki uzależnienia? Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że „biała śmierć” bardzo szybko rozprzestrzenia się i zatacza coraz szersze kręgi wśród młodzieży, którzy szukają doraźnej przyjemności lub ulgi, a to już prosta droga do uzależnienia. Wyjście z tego impasu wymaga wiele trudu i silnej woli uzależnionego. W naszym spotkaniu uczestniczyło 7 osób.

Kolejnespotkanie odbędzie się dopiero we wrześniu, teraz nasze Członkinie Klubu wyjeżdżają na wymarzone wakacje. Filia nr 3 życzy udanych wakacji pełnych słońca

i niesamowitych wrażeń. Do zobaczenia.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • HPIM9497
  • HPIM9500